Podmienky diskusie

Dobrý deň, diskusné fórum na našej stránke bolo znovu otvorené, aby občania mohli jednoduchou formou s nami komunikovať. Podmienkou je, aby sa každý účastník podpísal. Toto fórum nie je určené pre anonymných účastníkov, ale na podnety na zlepšenie života v obci. V prípade nedodržiavania tejto podmienky bude zrušené, tak ako v minulom období.

 

 

Pre správnu diskusiu treba napísať Meno a Priezvisko . Kto bude mať pod menom ( občan alebo anonym ) tak bude odstránený z diskusie. Ďakujem za pochopenie

.................................................................................................

Príďte rozhodnúť o budúcnosti svojej obce.

Ferdinand Gereg | 24.10.2022Sobota 29. október. Deň, ktorý ja považujem, že je pre Kvašovčanov veľmi dôležitý. Ak vám totiž záleží,čo sa s Kvašovom bude diať nasledujúce štyri roky, máte možnosť rozhodnúť o tom, kto bude na Obecnom úrade. Lebo nie je jedno, kto sa stane starostom a dôležité je aj to, kto bude poslancom. Domnievam sa, že Pročkovcov na Obecnom úrade už mala naša dedina dosť. Dosť! Celkovo nás totiž čaká ťažké obdobie najmä v ekonomike. A bude veľmi dôležité, aby na čele obce bol človek, ktorý je ekonomický zdatný, skúsený a čestný. A o ktorom viete, že je za ním aj dobrý výsledok.
Najmä pre tých, ktorí pôjdu voliť prvý raz pripomeniem fakty z obdobia pred dvanástimi rokmi. Kvašovu vtedy hrozil finančný bankrot. Obec sa topila v dlhoch za pekáreň. Obecná kasa bola vyrabovaná Chýbali aj peniaze na dokončenie stavby desaťročia – Domu smútku. Atakďalej..
Okrem poslanca Ľubomíra Pilného, nebolo vtedajšie obecné zastupiteľstvo schopné ako celok túto situáciu riešiť. Ľuboš pred voľbami v r.2010 dal dovedna partiu ľudí, ktorým záležalo na obci a boli ochotní pre to aj niečo spraviť. Okrem dvoch poslancov sa vo voľbách v roku 2010 podarila radikálna zmena obecného zastupiteľstva. Starostom stále ostal Boris Ondráško. A nové zastupiteľstvo začalo radikálne. Starostovi sme zrušili mesačné prémie, pevnú telefónnu linku, ktorú platila obec a všetci poslanci sa vzdali odmien. Ušetrené peniaze sme využili na dostavbu Domu smútku. Šetrili sme, kde sa dalo. Dovtedy to v Kašove nebolo zvykom. Ak sme chceli dostať dedinu z najhoršieho, iná cesta nebola. Kvašov by totiž čakal bankrot. Dôležitá bola aj výmena hlavnej kontrolórky obce. A podľa zákona sme tri mesiace pred voľbami v roku 2014 sme prijali uznesenie o skrátenom pracovnom úväzku budúceho starostu .
Prepočítali sme si, že pri uvedenom prístupe dokážeme pre obec ušetriť 40 tisíc eur. Tie totiž boli dôležité na spoluúčasť pre financovanie eurofondov. Bolo však dôležité nájsť v ekonomike schopného človeka. Navyše ešte ochotného sa obetovať pre ľudí v obci a bude ochotný robiť starostu na skrátený úväzok za polovičný plat. Som rád, že sa takého človeka podarilo nájsť. Ten správny človek pre Kvašov bol hlavný ekonóm ing Marian Pavlík. Výsledky v súčasnosti ukazujú, že to bola pre našu obec tá najlepšia voľba. To, čo dokázal Marián Pavlík ako starosta za polovičný plat to nedokázal ani jeden z predchádzajúcich starostov v novodobej histórii Kvašova.
Pre mňa bolo cťou byť členom obecného zastupiteľstva v rokoch 2010-2014, ktorému sa obetavosťou a ekonomickým uvažovaním podarilo nastaviť racionálne procesy na obecnom úrade. Podarilo sa nám udržať obecný byt, ktorý sa pokúšal získať terajší nájomca. Nastavili sme procesy k rozvoju obce. Čas potvrdil, že sme postupovali veľmi rozumne. Veľmi dobrú prácu odviedla aj vtedajšia poslankyňa Ivana Gorelková. Namiesto vďaky však „niekto“ zariadil, aby do predajne potravín, kde pani Gorelková pracovala, prichádzali kontroly. Boli len účelové. Také typické pre Slovensko a Kvašov nebol výnimkou.
Takže vážení občania-hlavne prvovoliči. To bolo pripomenutie minulosti. Úspešnej pre náš Kvašov. A v sobotu 29. októbra by ste si to všetci mali uvedomiť. Treba odovzdať hlas tým, za ktorých sa nebudete v ďalších štyroch rokoch hanbiť. Opakujem. Domnievam sa, že Pročkovcov už mala dedina na obecnom úrade dosť. Ja osobne prídem voliť z Českého Krumlova. Na Kvašove mi totiž záleží.
S pozdravom Ferdinand Gereg, poslanec obecného zastupiteľstva v r 2010-2014.

Informácia

Milan Červený | 05.03.2021

Chcem sa spýtať v dnešnej dobe veľa obci rozdáva respiratory v Kvašove nie?

Re:Informácia

starosta | 24.03.2021

Dobrý deň,
informácie nájdete v sekcii "Život v obci" na našej stránke.

Pridať nový príspevok